Etkinlik-1

Öğrencilerimize Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı 

     Enstitümüz tarafından yüksek lisans ve doktora yapan öğrencilere yönelik 23 Mayıs 2019 tarihinde saat 15.00'da Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

    Toplantıda, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Ferhat KALAYCI birer konuşma gerçekleştirdi. Rektörümüz, yaptığı konuşmada akademisyenliğin en güzel mesleklerden birisi olduğunu belirterek öğrencilere öncelikle akademik alanlarında kendilerini iyi yetiştirmeleri gerektiğini söyledi. Öğrencilere, yüksek lisans ve doktora öğretimi boyunca herhangi bir mağduriyet yaşamamak için ne zaman ne yapılması gerektiğini bilmelerini ifade eden Rektörümüz, “Yüksek lisans ve doktora süreçlerini iyi bilmelisiniz. Bugün burada gerçekleştirmiş olduğumuz bilgilendirme toplantısı da bu anlamda sizin için faydalı olacaktır.” dedi. Devletimizin öğrencilere kendilerini yetiştirmeleri için birçok fırsat ve imkân sunduğunun altını çizen Rektörümüz, “Sizler de devletimizin sunduğu imkânlardan en iyi şekilde faydalanarak bu ülke ve millet için faydalı işlere imza atacak ve ülkemizi kalkındıracaksınız.” diyerek konuşmasını tamamladı.
   Toplantıda, enstitü müdürümüz Doç. Dr. Ferhat KALAYCI tarafından enstitü öğrencilerine lisansüstü eğitim hakkında bilgiler, dikkat etmeleri gereken hususlar, lisansüstü eğitimi boyunca yapılması gerekenler, mevzuat ve yönetmelikte dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgilendirme yapıldı.
     Soru cevap bölümünün ardından toplantı sona erdi.